NAUDOJIMO PAVYZDŽIAI

 

Ispanija, Barselona

Savivaldybės baseinas Sitges, Barcelona, ​​(Ispanija) turėjo rimtų gamybinų prastovų sanitarinio karšto vandens kontūre dėl kalkių kaupimosi šilumokaičiuose, debito problemų, mechaninių elementų gedimų ir t.t.

Dviejų  DROPSON EMI 9000 sistemų lygiagretus sumontavimas išsprendė visas problemas, susijusias su kalkių nuosėdomis.

Ispanija, Alikante

Savivaldybės sporto centras "Gran Via" yra viena iš didžiausių sporto kompleksų Alikante, (Ispanija).

Plokšteliniai šilumokaičiai buvo nuolat valomi, nes kaupėsi kalkių nuosėdos.  Dušų galvutės ir maišytuvai buvo reguliariai  užkemšamos ir energijos vartojimo efektyvumas buvo nepakankamas.

Su DROPSON EMI 8000 sistemos įrengimu buvo išspręstos visos, veiklos nuostolius ir aptarnavimo pertraukas, sukeliančios problemos.

Ispanija, Tarragona

Marvel Hotel yra 4 žvaigždučių viešbutis, įsikūręs Coma RUGA, Tarragona (Ispanija), turi 236 kambarius 5-iuose aukštuose. Šis viešbutis siūlo treniruoklių salės paslaugas, SPA, uždarą bei lauko baseinus. Vandentiekio vanduo šiame mieste yra ypač kietas. Sanitarinio karšto vandens sunaudojamas kiekis yra milžiniškas ir, nepaisant tradicinių druskinių minkštintojų panaudojimo, kalkių nuosėdos šilumokaičiuose sukeldavo  gamybos prastovas, taip buvo gadinamas viešbučio įvaizdis.

Trys DROPSON EMI 8000 buvo įdiegta lygiagrečiai į pagrindinę vandens tiekimo magistralę ir tai panaikino visas apkalkėjimo ir šilumokaičių darbo našumo problemas.

1000 viešųjų pirčių Maroke

DROPSON buvo pasirinkta įrengti nukalkinimo įrangą tūkstantyje viešų pirčių (hammam) Maroke (kaip viena iš priemonių sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą ir jų poveikį aplinkai). Tai buvo dalis projekto, kurį finansavo Europos Sąjunga. EMI technologija yra panaudota, kad apsaugoti sanitarinio karšto vandens sistemas, bei padidinti naujų mediena kūrenamų katilų, sukurtų Prancūzijos inžinierių, energijos gamybos efektyvumą.

 

Danija, Kopenhaga

"Hvide Hus" yra keturių žvaigždučių viešbutis, įsikūręs 100 metrų nuo Køge įlankos, apie 45 km nuo Danijos sostinės Kopenhagos. Jame yra 121 kambarys, treniruoklių salė, sauna ir terasa su vaizdu į įlanką.

Šiame regione vandentiekio vanduo yra ypač kietas. Įrangos gedimai, ir iš to kylančios problemos, gadino viešbučio įvaizdį.

Du Dropson EMI 9000 įrenginiai buvo įdiegti lygiagrečiai ir apsaugoti  aukštos kokybės nuosėdų filtru. Po metų eksploatacijos šilumokaičiai neturėjo jokios kalkėjimo problemos ar darbinio našumo sumažėjimo. Vožtuvai, dušo galvutės ir maišytuvai vis dar veikia be priekaištų.

Sporto centrai Sant Joan Despi

Sporto centrai ir Francesc Gimeno Calvet Salvadoras yra įsikūrę Sant Joan Despi mieste, Barselonos provincijoje. Šie centrai turi visą sporto ir laisvalaikio įrenginių įvairovę: baseinus, treniruoklių sales, sporto aikštynus, persirengimo kambarius ir papildomas patalpas, tokias kaip sveikatos centras, soliariumas, kavinė ar restoranas. Jie siūlo hidro-masažo paslaugas, krioklius, sauną, garinę ir infraraudonųjų spindulių pirtis, kitką.

Katalonijos srityje vanduo yra gana kietas (maždaug 40ºfH). Aukštas magnio ir kalcio druskų kiekis labai kenkia augalams, taigi kalkės kelia dideles problemas. Kalkių kaupimasis plokšteliniuose šilumokaičiuose sukėlė nepraeinamumą, neigiamas pasekmes antrinėse karšto vandens grandinėse. Kaip rezultatas - šilumos mainų efektyvumo sumažėjimas, sukeliantis didesnį energijos sunaudojimą.

Kitas trūkumas – papildomai vykdoma priežiūra įrenginių, kuriuos reikėjo valyti, būtinybė dažniau keisti plokštelinius šilumokaičius, vamzdžius, sklendes ir t.t. Tai reiškė karšto vandens tiekimo prastovas ir brangiai kainuojantį valymą.

Atlikę vandens sąnaudų, sistemų skaičiavimus, atsižvelgiant į montavimo tipą, srautą ir vandens kietumą, buvo parinkta ir įdiegta kiekviename sporto komplekse po du  Dropson įrenginius EMI 7500.

Nukalkiklio Dropson dėka šilumos mainų našumo problemos buvo išspręstos. Jie nebeleidžia kalkėms kauptis įrenginiuose, pasiektas optimalus katilo našumas. Taip buvo išvengta pernelyg didelių energijos sąnaudų karštam vandeniui bei eksploatacijai.

 
 

Tunisas, Hammamet

 2014 m. liepos mėn. „Dropson“ kompanijos atstovas apsilankė Tuniso Hammamet mieste dėl eksperimentinio projekto viename iš šio regiono viešbučių. Buvo pasirinktas viešbutis „Chich Khan“, įsikūręs Yasmine Hammamet, 200 metrų nuo jūros pakrantės. Prabangus kurortas suprojektuotas šaliai būdingu maurų - berberų stiliumi. Jame yra 247 dviviečiai kambariai, jis apsuptas puikiais dideliais sodais, kuriuose yra įvairių baseinų ir žaidimo aikštelių.
Viešbutis Chich Khan

Vizito į „Chich Khan“ viešbutį metu nutarta pradėti eksperimentinį projektą, siekiant išspręsti svarbiausias kalkių keliamas problemas. Tunisas yra šalis, kurioje vanduo yra gana kietas, todėl minėtas objektas buvo pasirinktas dėl perteklinio kalkių susidarymo įvairiose vandens sistemose.
Didelis vandens kietumo lygis sukeldavo daug problemų. Kietosios kalkinės nuosėdos vamzdynuose iššaukdavo cirkuliacijos problemas karšto vandens ruošimo sistemoje bei dažnus santechninės įrangos gedimus.
Dėl problemų, kurias sukelia kietas vanduo, buvo labai svarbu rasti veiksmingą sprendimą apsaugai nuo kalkių nuosėdų. Viešbučio vandentiekio sistemoje buvo lygiagrečiai pastatyti du EMI 9000 įrenginiai, o dar vienas EMI 9000 įdiegtas į karšto vandens recirkuliacijos liniją prieš akumuliacinę talpą, prieš įrenginius sumontuoti mechaniniai nuosėdų filtrai.
Įdiegus ir pradėjus eksploatuoti vandens nukalkiklius Dropson, kurie remiasi EMI (elektromagnetinio impulso) patentuota technologija, viešbutis žengė svarbų žingsnį siekiant išspręsti didžiulio masto kalkių problemą, kuri įtakojo buitinio karšto vandens ruošimo efektyvumą ir ekonomiškumą.